Prekių katalogas

2022 Šv. Velykų stalas - kam skirti daugiausia dėmesio?

2022 Šv. Velykų stalas - kam skirti daugiausia dėmesio?

Vos spėjus prabėgti Kalėdiniam maratonui, pradedame ruoštis antrai didžiausiai metų šventei - Velykoms.

Kalbant apie stalo serviruočių madas, būtų galima išskirti dvi pagrindines stiliaus grupes - natūralų, žemiškų spalvų dekorą ir modernų, klasikinį. Tai vienodai populiarūs serviravimo būdai, abu visada sulaukiantys liaupsų ir pagyrimų. Vis labiau populiarėjant kasdieniam stalo serviravimui, dažnai namuose galima rasti abiejų stilių serviravimo komplektus - skirtingiems sezonams, šventėms ir nuotaikai.
Velykos labiausiai simbolizuoja gamtos atbudimą, pavasario sutikimą. Šiais metais, daugeliui tai simbolizuos ir privers įvertinti kitus dalykus - artimuosius, sveikatą, laisvę, gyvenimą, buvimą… Pasaulio įvykių fone mes taip pat sukūrėme kiek kitokius serviravimo derinius - šviesius, neperkrautus, minimalistinius. Tam, kad labiau kreiptumėme dėmesį ne į tai, kas ant stalo, o į tai, kas susibūrę aplink jį.

Paruošėme tris derinius, kurie universaliai tiktų visuose namuose.
Natūralūs ir minimalistiniai Velykų stalo dekorai: „Gamtos atbudimas“ ir „Lininės Velykos“. Praktiškumo, ilgaamžiškumo ir natūralumo mišinys. Lino spalvos staltiesė savo tekstūra ir spalva primena natūralų liną, bet yra be galo praktiška ir „nelepi“ - beveik nesiglamžo, yra atspari skysčiams. Trumpai tariant - lino grožis, poliesterio praktiškumas.

Akcentinės detalės - servetėlės iš kanapės, papuoštos gėlių kanteliu, kuris įneša pavasario gaivos, bičių vaško laibakojės žvakės, kartu - betoniniai jų laikikliai, gražiai sužaidžiantys su keramikinėmis vazomis. Ryškiausias ir mieliausias akcentas - iš šieno pagaminti zuikiai. Jų yra skirtingų dydžių, tad galima sukurti visą zuikių šeimyną! Pilnai serviruotei galima naudoti ir servetėlių žiedus.

Modernios klasikos gerbėjams turime serviravimo rinkinį „Švelniai rausvos Velykos“. Šviesioms ir gausioms Velykoms - praktiškos medžiagos, akį traukiančios detalės, žemiškos spalvos, derančios šviesiuose namuose. Žvakidės, servetėlės, jų laikikliai - tai smulkmenos, sukuriančios stalo žavesį. Staltiesė - tai fonas, galintis arba paslėpti akcentus, arba juos išryškinti. Baltos staltiesės fone gražiai nuguls daugelis įvairių spalvų akcentų, tad praktiškiems žmonėms baltą staltiesę patariame rinktis kaip bazinę, tinkančią daugeliui švenčių. Elegancija dar (ir turbūt niekada) neišeis iš mados, o Jūsų dekoras daugiau neliks nepastebėtas.

Jūsų interpretacijoms lieka gėlės (nepamirškite pavasarinių grožių, kurių galima priskinti močiutės sode, pavyzdžiui - forsitijos krūmo šakos) ir margučiai!

Daugiau Velykinio stalo serviravimo idėjų rasite čia

Apie tai dalinasi ir portalas DELFI.lt  https://m.delfi.lt/projektai/velykos/article.php?id=89941523&fbclid=IwAR1TteFI_TgMVT_QJbS7IUJJOk1y8Jmfq_eBbGmaN_8Dn-Gah2Lu12Zgg1A 

  • Naujienlaiškio prenumerata