Prekių katalogas

Bobų vasara - idealus metas kūrybai

Bobų vasara - idealus metas kūrybai

,,Bobos tokios išsiblaškiusios, kad pražiopso vasarą, o paskui susizgrimba ir būna bobų vasara"

Rudenio gamta mus apdovanoja gražiausiomis savo spalvomis. Stalo serviravimui galime panaudoti ne tik gėles, medžių lapus, bet ir gausų jo derlių. O moliūgėliai puiki stalo dekoro puošmena. 

Kas ta Bobų vasara?

Bobų vasara šį laikotarpį vadina lietuviai, rytų slavai, vokiečiai. O Šiaurės Amerikoje toks laikotarpis vadinamas indėnų vasara (Indian summer). Teigiama, kad toks pavadinimas kilo nuo to, jog vietos gyventojai indėnai derliaus nuėmimo darbus dirbdavo tik praėjus vasaros kaitrai. Italijoje, Prancūzijoje šiltasis rudens laikotarpis vadinamas šv. Martyno vasara. Šis katalikų šventasis laikomas likimo ir orų pranašu. Bulgarijoje, Serbijoje mūsiškė bobų vasara vadinama čigonų vasara. Latviai yra išsaugoję seną žodį „atvasara“ – sugrįžusi vasara. Čekai ją praminę voratinklių vasara. Ir ne be reikalo, nes juk šio metų laiko vienas pagrindinių požymių ir yra visur besiplaikstantys voratinkliai.
Vienas iš populiaresnių aiškinimų, kodėl šis laikotarpis vadinamas bobų vasara, – tai paskutinės metų dienos, kai vyresnės moterys gali pasišildyti malonioje saulėkaitoje. Tačiau tautosakininkai aiškina, kad bobų vasara yra susijusi ne su bobomis, o su bobais – taip liaudyje vadinami dideli vorai, rudenėjančiose pievose ir palaukėse mezgantys voratinklius.

Bobų vasara įkvepia moteris!

Ir dar vienas įdomus faktas apie bobų vasarą. Seksologai tvirtina, kad būtent bobų vasaros metu moteris išgyvena didžiausią seksualinį potraukį (vyrai – pavasarį). Anot specialistų, visame pasaulyje pastebėta, kad daugiausia vaikų yra pradedami būtent rudenį. Tai siejama su tuo, kad padidėja seksualinis aktyvumas, apsivaisinimo galimybės. Be to, tai, matyt, siejasi ir su tuo, jog mūsų protėviai negalėjo sau leisti gimdyti vaikų darbymečiu. Seksualumas siedavosi su pasiruošimu žiemai – laikotarpiu, kai vaikas pradės vystytis ir gims jau šiltu metų laiku. Nors senieji mūsų protėvių papročiai, paremti besisukančio gamtos rato ciklais, šiais laikais prarado reikšmę, tačiau patys to nesuvokdami mes ligi šiol jų laikomės.

Bobų vasara įkvėpė surengti veiklių ir kūrybingų moterų susitikimą. Kai Eglė, studijos Kai važiuoja stogas įkūrėja paragino kažką sugalvoti, suorganizuoti kokį renginuką moterims, iš karto kilo mintis...surinkti į vieną vietą pažįstamas moteris, kurios turi ką papasakoti, kuo pasidalinti, ką patarti. O savo idėją susiejome su Bobų vasara. Apie moterų susitikimą skaitykite žurnale lietuve.lt  - https://lietuve.lt/bobu-vasara-ikvepe-surengti-veikliu-ir-kurybingu-moteru-susitikima/

  • Naujienlaiškio prenumerata