Prekių katalogas

Kaip išsirinkti staltiesės dydį?

 • Kaip išsirinkti staltiesės dydį?

  Kad Jums būtų lengviau ir greičiau apskaičiuoti paruošėme pavyzdžius.

    Staltiesė ne tik svarbiausias stalo dekoro elementas, bet nuo seno ir pagarbos svečiams ženklas. Ji suteikia jaukumo Jūsų namų erdvei ar apsaugo valgomojo stalą. Kiekvienu atveju kyla klausimas, o kokio dydžio staltiesės man reikia?

    Dažnu atveju niekas neišsimatuoja koks jų stalo ilgis ir plotis, o atėjus pirkti, pirmiausia ir iškyla šis klausimas, pamačius matmenis ant staltiesių pakuočių. Bet visada atsimenate kiek telpa kėdžių ar kiek susėda svečių prie Jūsų stalo. Pagal tai galima preliminariai nustatyti kokios dydžio staltiesės Jums reikės.

   Staltiesė pasirinkimas priklauso nuo to:

    - kokios formos yra Jūsų stalas: kvadratinis, stačiakampis, apvalus ar ovalus. 
    - kada bus tiesiama staltiesė: kiekvieną dieną, šeimos pietums ar tik per didžiasias metų šventes. Nuo to priklauso kokią staltiesės medžiagą rinktis, kokio ilgio turi būti staltiesė.

    Iki žemės staltieses dažniausiai naudojamos šventėms: vestuvėms, krikštynoms ar jubiliejams restorane, sodyboje. Jeigu namuose per šventes norisi namų erdvei suteikti puošnumo, siūlome drąsiai rinktis ilgas iki žemės staltieses. Tai sukurs nepakartojamą šventinę nuotaiką!

     Dabar pakalbėkime apie įprastas, dažniausiai namuose tiesiamas ant valgomojo stalo, stačiakampes ar kvadratines staltieses. Paprastai nuo stalo viršaus iki kėdės būna apie 25-30 cm atstumas. Kad staltiesė netrukdytų atsisėsti ir nedengtų jos kraštai žmogaus kojų (tam naudojamos servetėlės) rekomenduojamas staltiesės užleidimo ilgis 25 cm, bent ne mažiau 15 cm. Arba galima atimti 3 cm nuo kėdės sėdimosios dalies ir likęs aukštis stalo viršaus, bus staltiesės užleidimui. Prie stalo ilgio pridedame 25 cm iš abiejų pusių (viso 50 cm), ir prie stalo pločio 25 cm (viso 50 cm), taip gausite reikalingus staltiesės matmenis. Pvz. stalo matmenys 90 x 220 cm, staltiesės matmenys bus 140 x 270 cm (90+50=140 cm ir 220+50=270 cm).
    Apvaliam ar ovaliam stalui dažnu atveju tiesiamos kvadratinės staltiesės taip, kad staltiesės kampai nusvirtų ties stalo kojomis, nes toje vietoje lieka ilgiausia staltiesės nusvirimas. Taip bus uždengtos stalo kojos ir staltiesės ilgi kraštai netrukdys sėdinčiam žmogui. Be abejo apvaliam ar ovaliam stalui gražiau atrodys apvali staltiesė. Rekomenduojamas, kad apvalios ar ovalios staltiesės kraštai iš visų pusių nusvirtų 25-30 cm, ne mažiau 15 cm. Jeigu stalo skersmuo 160 cm, pridedame po 25 cm kritimui nuo stalo krašto ir reikalingas staltiesės skersmuo bus 210 cm.

  Jeigu kilo klausimų kokios staltiesės Jums reikia, mielai patarsime. Rašykite čia

 • Naujienlaiškio prenumerata