Prekių katalogas

Pokalbis su interjero dizainere Daiva Jasiūne

Pokalbis su interjero dizainere Daiva Jasiūne

Stalo tekstilė ir dekoras bendrame namų ir valgomojo interjere - svarbi dalis

   Stradicijų kūrimas kiekvienuose namuose – nuo ko pradėti?  

   Kas galėtų nesutikti – lietuviai turi gilias maisto tradicijas. Neskaičiuojant šaukštų krautis baltą mišrainę ir mėgautis aplink stalą sėdinčia kompanija – daugeliui tai bene laukiamiausias metų įvykis. Nors skanaus maisto tradicija mūsų šalyje puoselėjama, mažiau puoselėjama yra stalo tradicija. Tiesa, maistas išties turi didelę reikšmę kuriant stalo tradiciją, tačiau tokią pat didelę prasmę turi stalo tekstilė ir dekoras.
  Stalo tekstilė ir dekoras bendrame namų ir valgomojo interjere yra svarbi dalis kaip teigia interjero dizainerė Daiva Jasiūnė. Ne tik dėl įvaizdžio, bet ir dėl sukuriamos emocijos, estetikos pojūčio. Skirtingai negu kuriant interjero dizainą, kuriant stalo dekorą – suklysti sunku. Įvairius derinius ir kombinacijas su staltiese, indais, žvakidėmis ir vazomis nesilaikant griežtų stalo dekoro taisyklių galima kurti tol, kol vaizdas džiugins akį. Kad nenukrypti nuo stalo dekoro vientisumo reikia apsiriboti 3/4 spalvomis. Net moderniausiame interjere, lino audinio servetėlės gali suskambėti kartu su juoda staltiese. Juodas fonas „sumodernina“ liną ir akcentuoja likusį stalo dekorą – žvakides, vazą, gėles. Nebijokite juodos spalvos namų tekstilėje – tai anaiptol nebėra tik gedulo spalva.

   Svarbu suprasti, kad tikroji finansinė investicija į valgomąjį yra stalas, kėdės, indai, taurės ir įrankiai. Tai – valgomojo pamatai. Staltiesę, servetėles ir žvakes Daiva Jasiūnė išskiria kaip akcentus, kuriuos gali keisti, kurie nereikalauja didelių investicijų. Tai yra detalės ir smulkmenos, kurios kuria nuotaiką ir stilių. Namuose, kurių interjere karaliauja klasika, Daiva skatina rinktis prabangesnes, sunkių ir tankių audinių staltieses. Šios turėtų būti medvilninės, žakardinio audimo. Žaismingas ir lengvas skandinaviškas interjeras diktuoja laisvę kūrybai - galime žaisti su spalvomis ir medžiagomis. Medvilnę galime keisti arba derinti su poliesteriu, naudoti ryškią staltiesę kuri puikiai „sugros” kartu su servetėlėmis arba pagalvėlėmis. Žemės spalvų gerbėjams, reikėtų rinktis ramius tonus - smėlio spalvą, pilką, samanų arba neutralią kreminę. Tokiu atveju, ryškesnius akcentus atskleiskite servetėlėmis, gėlėmis ar žvakėmis.

  Jeigu stalas gražus ir nesinori jo uždengti, tam puikiai pasitarnaus tekstiliniai padėkliukai. Prie jų švelniai ir tyliai priglunda lėkštė ar taurė. Padėkliukai apsaugo stalą ir suteikia spalvų.  


   Stalo tradicijų kūrimas pirmiausia prasideda nuo suvokimo, kad namuose jų reikia. Skanus maistas, artimi žmonės ir estetiškas stalas gali padaryti ženklų ir malonų pokyti kasdienybėje. Gražus, tvarkingas tačiau kasdienis ir paprastas stalo dekoras išties kuria prasmę – ne tik mėgautis maisto skoniu liežuviu, bet ir akimis džiaugtis estetika.

Daugiau interjero dizainrės Daivos Jasiūnės darbų rasite svetainėje https://decoend.com/

  • Naujienlaiškio prenumerata