Prekių katalogas

Servetėlių pasirinkimas stalo dekore kartais gali sukelti daugiau klausimų, nei atsakymų

Servetėlių pasirinkimas stalo dekore kartais gali sukelti daugiau klausimų, nei atsakymų

Kaip išsirinkti teisingai?

Renkantis stalo tekstilę pirmiausia reikėtų pradėti nuo medžiagos savybių išsiaiškinimo, o vėliau ir savo poreikių supratimo. Mes padėsime su pirmuoju. :)
Papasakosime apie servetėlių tipus ir medžiagas - jų praktiškumą, stilistiką ir priežiūrą. Nors šį kartą - apie servetėles, bet informaciją galite pritaikyti ir renkantis staltiesę.

Medžiaginės servetėlės

Medžiaginės servetėlės stalui suteikia puošnumo, lengvumo ir prabangos pojūtį. Įprastai svečias atsisėdęs prie stalo servetėlę pasideda ant kelių, reikalui esant su servetėle nusivalo lūpų kampučius. Medžiaginės servetėlės idealiai tinka formalesniai progai. Galime pasidžiaugti, kad vis dažniau stalas serviruojamas ne tik staltiesė, bet ir medžiaginėmis servetėlėmis susirenkant šeimos pietų savaitgaliui, gimtadienio proga ar, kaip įprasta ant Velykinio ar Kalėdinio stalo.

Medžiaginės servetėlės gali kelti nemažai klausimų dėl savo praktiškumo ir priežiūros.
Renkantis reikėtų pradėti nuo medžiagos savybių išsiaiškinimo, o vėliau ir savo poreikių supratimo.
 

SERVETĖLIŲ AUDINIŲ ATMINTINĖ

Kaip ir visą stalo tekstilę, taip ir servetėlę - ją turi būti malonu liesti ir lengva prižiūrėti. Kartais tenka rinktis grožį arba praktiškumą, bet dažnai šiuos du veiksnius galima ir suderinti, o kartais tenka dėlioti audinio pliusus ir minusus - ar lengvai išsiskalbia, kaip sugeria drėgmę, ar reikia lyginti ir pan. Šiandien pateiksime mažą „špargalkę“ tiems, kas nežino kaip išsirinkti sau tinkamiausią audinį.

100% KANAPĖ - mūsų naujovė. Neįtikėtino švelnumo medžiaga, kurią be proto malonu liesti. Tai ekologiškiausias pluoštas, turintis panašumų su linu, bet dar geriau sugeriantis drėgmę, dar patvaresnis.

100% LINAS - tai nėra grubus audinys, atvirkščiai - švelnus ir malonus liesti. Kaip žinia, linas mėgsta glamžytis, bet kita vertus - tai natūrali, “gyva” medžiaga 

VISKOZĖ + KANAPĖ + LINAS - toks tekstilės derinys suteikia audiniui natūralumo ir neapsakomo švelnumo pojūtį. Nors linkęs glamžytis, bet tuo ir žavus, nes suteikia namams natūralumo jausmą.

MEDVILNĖ + POLIESTERIS - medvilnė suteikia audiniui natūralumo ir ilgaamžiškumo, o poliesteris atsparus dėvėjimuisi, gerai laiko formą ir lengvai prižiūrimas. Kuo daugiau medvilnės - tuo daugiau natūralumo, o kuo daugiau poliesterio - tuo daugiau praktiškumo.

100% POLIESTERIS - audinys atsparus trinčiai, beveik nesiglamžo, nesugeria drėgmės, greitai džiūsta. Net ir dažnai skalbiant spalva beveik nekinta, audinys išlieka toks pat kokybiškas, nesudyla. Gali būti valoma drėgnu, cheminiu būdu. Lengvai lyginasi, užtenka ir žemos temperatūros lygintuvu arba garais iš blogosios audinio pusės.

100% MEDVILNĖ - suteikia audiniui natūralumo ir ilgaamžiškumo, gerai sugeria drėgmę, medžiagą malonu liesti. Skalbiant gali susitraukti, laikui bėgant yra rizika spalvos nublukimui.

MEDVILNĖ + LINAS - linas yra tvirtesnis už medvilnę, atsparus saulės spinduliams ir beveik neblunka, todėl derinant liną su medvilne jis tampa patvaresnis ir lengviau prižiūrimas ir, kas svarbiausia, išlaiko formą, mažiau susitraukia.

Nors pasirinkimų yra labai daug, visada siūlome renkantis pirmiausia atkreipti dėmesį į namų interjerą. Jeigu dominuoja skandinaviškas/rustic stilius, rinkitės natūralius audinius. Jeigu namai artimesni moderniam minimalizmui - tiks sintetiniai pluoštai arba jų deriniai su natūraliais.
Apibendrinant visas medžiagas ir jų derinius, galima prieiti vieną išvadą - kuo daugiau sintetinio pluošto, tuo jis bus praktiškesnis. Kuo daugiau natūralių audinių - tuo labiau glamžysis, tekstūra atrodys natūraliai.

Airlaid servetėlės - pigesnė alternatyva medžiaginėms servetėlėms. Jos - vienkartinės (nors patausojus galima naudoti ir daugiau kartų), tobulai sugeria drėgmę, o palietus galima pagalvoti, kad tai tikrų tikriausia medvilnės medžiaga. Šių servetėlių elektroninėje parduotuvėje turime įvairiausių raštų ir spalvų. Labiausiai jos tinka tiems namų šeimininkams, kurie mėgsta pokyčius ir besikeičiančias spalvas stalo dekore.

Punta Punta tekstilės - taip pat vienkartinės servetėlės, panašios į Airlaid. Pagal naujausias technologijas sukurta medžiaga, kuri primena švelnų audinį. Medžiagą malonu liesti, o nuo Airlaid tekstilės ši medžiaga skiriasi tuo, kad yra plonesnė.

Popierinės servetėlės - šios servetėlės yra dar pigesnė alternatyva, puikiai tinkanti stalo dekoro naujokams. Tiesa, jos tinka ir įgudusiems stalo dekoro asams, jeigu, pavyzdžiui - pakvietėte draugus neformalios vakarienės, paruošėte maistą, kuris įprastai valgomas rankomis ir tausodami medžiagines servetėles, jas pakeičiate vienkartinėmis. Nešvarūs pirštai + medžiaginė servetėlė ne visada yra pats geriausias duetas :)

Servetėlės kartais gali atrodyti nebūtinai reikalingas stalo akcentas, bet galvojant apie svečių ir vakaro šeimininkų komfortą, reikėtų jomis pasirūpinti.
 

 
 
 

  • Naujienlaiškio prenumerata