Prekių katalogas

Šventinio stalo serviravimas

Šventinio stalo serviravimas

Puikiai suprantame, šventinis laikotarpis visuomet įsibėgėja nepastebimai. Vos įpusėjus lapkričio mėnesiui, prekybos centrų lentynas nukloja kalėdinės dekoracijos, mieste ima skambčioti šventinė muzika, o mes vis dažniau pagauname save planuojant šventinio stalo meniu, dovanų sąrašą bei eglutės puošimą kalėdiniais žaisliukais.
Ruoštis šventėms išties yra smagu. Tačiau nesuklysime pasakydami, jog šis laikotarpis taip pat sukelia nemažai streso.
Linkime jo patirti kuo mažiau – namų stalo serviravimą palikite mums. Taip ir šventinė nuotaika neapkars, ir šventinio stalo serviravimas bus ne tik skoningas, originalus, bet ir tvarus.

Vieta kiekvienam svečiui

Mums šventinio stalo serviravimas asocijuojasi su buvimu kartu. Turbūt sutiksite, kad atėjus šventėms ir namiškiams gausiai susėdus aplink stalą, šventinė įtampa pasilieka už durų.
Kad susėdimo prie stalo metu nekiltų sąmyšis, rekomenduojame stalą dekoruoti taip, kad kiekvienas jūsų svečias turėtų savo vietą, paruoštą išskirtinai jam. Tam puikiai tinka tekstiliniai padėkliukai. Jie ne tik pažymi kiekvieno svečio vietą, bet ir užpildo stalą, tad  maisto reikės mažiau.
Taip pat iš anksto reikėtų apgalvoti, ar svečių tarpe bus kairiarankis. Jei taip, stalo įrankius, lėkšteles, taures iš anksto apkeiskite vietomis. Nors etiketo taisyklės to nereikalauja, bet svečiui bus manolu. 
Kaip sukurti tarpusavyje derančią stalo serviruotę, panaudojant padėkliukus? Jei jūsų stalas yra estetiškos išvaizdos, pagamintas iš medžio masyvo ar turintis kitų skirtybių, staltiesė nėra būtina. Natūralaus medžio stalas tik pagyvins kalėdinę dvasią, pridės jaukumo.
Kitu atveju, patieskite staltiesę. Tam puikiai tiks jau jūsų turima šviesios spalvos arba balta staltiesė. Tiesa, šventinei nuotaikai sukurti vien jos nepakaks. Puošnumo, spindesio suteiks minėti tekstiliniai padėkliukai, žvakės bei servetėlių žiedai. Kad būtų lengviau įsivaizduoti, pateikiame pavyzdžių, kaip galėtų atrodyti šventinio stalo serviravimas:

Beje, šie sodrios mėlynos spalvos, apvalūs padėkliukai tinka puošti bet kokios formos stalą. Prie jų priderintos cilindro formos žvakės bei eglės šakelės suteiks šventiškumo, gyvumo, elegancijos.

Tvarumas: panaudosite ne kartą

Dažnai rekomenduojame turėti bent vieną šventinį stalo serviravimo atributą, o kitus – priderinti pagal poreikį. Idealiausia, kai šventinė staltiesė yra neutralių spalvų. Tokiu atveju priderinti kitus stalo akcentus bus išties paprasta. Štai kaip gali atrodyti toks šventinio stalo serviravimas:

Neutralios spalvos staltiesę su eglutėmis parinkome neatsitiktinai – prie jos puikiai tinka raudonos spalvos takeliai, baltos, raudonos žvakės ir indai. Nuotraukoje pavaizduotos staltiesės išvaizda primena liną, tad norint sukurti išbaigtą natūralumo įspūdį, tereikėjo stalą papuošti žaluma.
Tiesa, staltiesė „Eglutės“ yra ilgaamžė, atspari dėvėjimuisi. Beje, ji gerai išlaiko formą. Šią staltiesę šventiniu laikotarpiu tikrai panaudosite ne kartą ir ne du. Tereikės priderinti skirtingas stalo puošmenas.
Taip pat takelį „Raudona“ galite derinti tiek su tamsiu, tiek šviesiu stalo paviršiumi. Net neabejojame, kad toks takelis pravers ne tik šventiniu laikotarpiu, bet ir serviruojant stalą jaukiems šeimos pietums. Negana to, šis takelis nereikalauja ypatingos priežiūros, lengvai skalbiasi ir lyginasi. Švęskite į sveikatą!

Aplinkai draugiška tekstilė

Šventinio stalo serviravimas taip pat gali būti draugiškas mus supančiai aplinkai. Tokiu atveju reikėtų rinktis „Airlaid“ tekstilę. Tai yra iš atnaujinamų šaltinių gaminamas, aplinkai draugiškas, sertifikuotas medžiagos pakaitalas: takeliai, servetėlės, įrankių dėkliukai bei staltiesės.
Norite pagyvinti šventinį stalą, ant kurio užklojote neutralios spalvos staltiesę? Galite rinktis vieną iš „Airlaid“ takelių. Šventėms puikiai tiks „Airlaid Red“ raudonos spalvos takelis. Jis yra ypač malonus liesti, dailiai priglunda prie stalo paviršiaus, iš abiejų pusių yra tos pačios, sodrios raudonos spalvos, tad atrodys ne tik elegantiškai, bet ir prabangiai. „Airlaid Red“ takelis yra plėšomas per specialias žymas – galėsite pasirinkti jums reikiamą ilgį. Po švenčių susitepusiu takeliu galite nusausinti drėgmės likučius ir išmeti.

Mėgstantiems išsiskirti

Jei siekiate, kad jūsų šventinio stalo serviravimas būtų ne tik elegantiškas, bet ir prabangus, rinkitės išskirtines spalvas. Galite derinti rausvus, galbūt rankų darbo indus, baltas minkštas servetėles, sodriai violetinę staltiesę bei auksines žvakes, visai kaip šiame pavyzdyje:

Norėdami tokiam šventiniam stalui suteikti ne tik paslaptingumo, bet ir kalėdinės dvasios, pasirinkome jį papuošti serviravimo šakelėmis bei kankorėžiais.
Beje, jei vietoje medžiaginių servetėlių turite popierines, jas galite padekoruoti kiek kitaip. Ypač tuomet, jei turite kelias laisvas minutes iki atvykstant svečiams. Servetėles sulankstykite piramidės, knygos ar kita forma. Užtruksite vos kelias minutes, tačiau stalas akimirksniu taps žaismingesnis.

  • Naujienlaiškio prenumerata